“Çin Kültürü ve Seyahat Rehberi” Kitabı artık bir Sesli Kitap!

Çin Kültürü ve Seyahat Rehberi Kitabını 2007 Yılında yazdım.

1991 yılından beri uzakdoğu ülkelerine ve özellikle de Çin Halk Cumhuriyeti’ne ticari seyahatlerim oluyor. Yıllar boyunca biriktirdiğim seyahat notlarımı, tavsiyeleri, görülecek yerleri, kültürel bilgileri, tarihi notları, şiir, Çin dili ve daha birçok konuyu toplayıp bir kitap haline getirdim.

Özellikle basıldığı yıllarda birçok iş insanının ve seyahatseverin faydalandığı kitabı görme engelliler için okumak hayalimdeki projelerden biriydi.

Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı GETEM Arşivinde bulunan eserler, görme engelli vatandaşların ücretsiz olarak indirme ve dinleme imkanı sağlamakta ve oradaki arşivinden yararlanan birçok arkadaşım bulunuyor.

Kitap seslendirmek çok basit görünse de arka plandaki seslerin temizlenmesinden, okuyan kişinin diksiyonunun düzgün olmasına kadar bir sürü detaya dikkat edilmesini gerektiriyor.

Daha önce E-Yardım Evrensel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği – Bir Yardım Derneği’nin Hikayesi adındaki kitabım sesli kitap olarak okunup GETEM arşivine girmişti.

Bugün diğer kitabımın da sesli okunması ve yayınlanması ile diğer bir hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktayım. Aysima Deniz Çetin tarafından okunan Çin Kültürü ve Seyahat Rehberi Kitabı sesli kitap olarak 4 Eylül 2020 Tarihinde GETEM arşivine girdi.

Kitabın linki:
http://getem.boun.edu.tr/?q=node/58761

Hayırlı olsun!